Klub přátel hudby 2019 - 2020

CIMBÁLOVÁ MUZIKA JEČMÍNEK

Písničky z Moravy, Slovenska a Čech
Cimbálová muzika Ječmínek vznikla z iniciativy několika přátel – nadšených amatérských muzikantů a folkloristů v roce 2000. Svůj původ vztahují členové kapely k městu Konici, situovanému na rozhraní severního úpatí Drahanské vrchoviny a úrodné Hané. V regionu, kterému je tento folklorní žánr poměrně vzdálen, tak vzniklo malé hudební těleso, které si do svého vínku vepisuje název Ječmínek.

19.2. v 19.30, sál hořické radnice

 

BELADONA QUARTET

Hity filmového plátna od 50.let po současnost

Pod tímto názvem se skrývá skvělá formace čtyř mladých dam, prezentující rafinovaná aranžmá známých hudebních děl. Všechny hráčky jsou absolventkami Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, vedoucí souboru, violoncellistka Pavla Jahodová pak rovněž Vysoké hudební školy v německém Výmaru a na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno, Národního divadla Brno a Městského divadla Brno. Kromě hry v orchestrech se dámy věnují bohaté komorní činnosti v klasické i populární oblasti.

11. března v 19.30, sál hořické radnice

 

Prémiový koncert Klubu přátel hudby

BEATLES VE FRAKU

Největší hity nejslavnější hudební skupiny všech dob v podání smyčcového uskupení YOLO.

YOLO kvartet vzniknul jako projekt mladých profesionálních hudebníků se vztahem nejenom ke klasické hudbě, ale i k žánrům, které nejsou obvykle se smyčcovým kvartetem spojovány. Díky spolupráci s talentovanými aranžéry jsou tedy na jeho repertoáru skladby nejenom z oblasti klasické hudby, ale zastoupeny jsou i rock, pop, jazz nebo aranže filmové hudby. Beatles ve fraku je jediný projekt svého druhu, jenž posluchačům skýtá možnost porovnání hudby Beatles ve smyčcovém podání v současné době - s hudbou, jak by ji napsal například Vivaldi, Händel či Corelli…

13. května v 19.30, sál hořické radnice

 

  • Legitimace člena Klubu přátel hudby stojí 450,- Kč a platí na 4 koncerty + koncert prémiový.
  • Vstupné na jednotlivé koncerty je 150,- Kč.
  • Legitimace na sezónu 2020 - 2021 se začnou prodávat koncem letošních prázdnin, termín bude upřesněn.

Změna titulů i termínů je vyhrazena, podrobnosti o jednotlivých koncertech sledujte na plakátech, nebo na www.dum-kultury-koruna.cz.

 

Sponzoři Klubu přátel hudby: