Klub přátel hudby 2022 - 2023

 

Vážení diváci, program další sezóny Klubu přátel hudby je připraven.

Legitimace v pokladně DK Koruna od 20.6.2022, cena 500,- Kč !!!

Stávajícím předplatitelům rezervujeme legitimace do 14.9.2022.

Od letošního podzimu všechny začátky v 19.00 h. !!!

A kdo u nás letos a příští rok vystoupí ?

 

KONCERT V BARVÁCH SEMAFORU

sál radnice 12.10.2022 v 19.00 

Zpěváci a herci  Petr Macháček a Eliška Hurábová přichází s největšími hity divadla SeMaFor, z pera Suchého a Šlitra. Tato mladá generace divadla SeMaFor vystupuje s požehnáním Jiřího Suchého a Jitky Molavcové! Posluchači se mohou těšit na hity jako Tereza, Kolena, Tak abyste to věděla, Nevyplacený blues, V opeře, Pramínek vlasů a mnoho dalších z muzikálů Dobře placená procházka, Kdyby tisíc klarinetů a Zločin v šantánu.

Na klavír doprovází Jakub Přibyl.

 

 

MICHAL SVOBODA  A  RADKA RUBEŠOVÁ

- LA BUSQUEDA

sál radnice 16.11.2022 v 19.00 

V kytarovém recitálu Michala Svobody zazní díla skladatelů, kteří se intenzívně zabývali hudebními kořeny svých národů, ale zároveň uctívali západoevropskou hudební tradici. Období zpracovávání lidové hudby a období tvorby nové vážné hudby se u těchto skladatelů různě prolínala a střídala. Dalo by se tedy říci, že tito skladatelé ve své umělecké činnosti neustále hledali. Hledání („la búsqueda“) je také hlavním tématem tohoto koncertu, na kterém kytarista zahraje skladby přelomu 19. a 20. století převážně latinskoamerických a španělských autorů, jako např. Miguela Llobeta (1878 - 1938), Agustína Barriose (1885 - 1944), Isaaca Albénize (1860 - 1909) nebo Manuela de Fally (1876 - 1946).  Společně s Michalem Svobodou vystoupí také zpěvačka Radka Rubešová.

 

AMBROŠ DUO PRAGUE

sál radnice 15.02.2023 v 19.00 

Houslista Miroslav Ambroš a klavíristka Zuzana Ambrošová společně koncertují již téměř dvacet let a pod názvem Ambroš Duo Prague sklízí úspěchy nejen v tuzemsku, ale i po celé Evropě a zámořských zemích.

Dominantní je jejich dlouhodobá spolupráce s ambasádami, Českými centry a krajanskými organizacemi po celém světě, kterými jsou každoročně zváni k nejrůznějším významným kulturním událostem. Již třikrát obdrželi pozvání na turné po USA (2016, 2018 a 2019) ve městech Los Angeles, Las Vegas, Phoenix, Little Rock, San Francisco, Seattle, San Diego a New York.

Významná je ale také jejich nahrávací činnost, která zahrnuje jak CD IlVirtuoso s jedněmi z nejtěžších kompozic pro housle a klavír, tak opakovanou spolupráci s Českým i Slovenským rozhlasem a televizí, Rádiem Marseille a dalšími.

Miroslav Ambroš je posledním žákem a koncertním spoluhráčem Mistra Suka.

 

 

KAHOMA TRIO

sál radnice 15.03.2023 v 19.00 

Kahoma Trio je akustické klavírní trio. Repertoár tvoří převážně autorské skladby. V tvorbě Kahoma Trio se dají vypozorovat vlivy napříč hudebními žánry a také prostor pro experiment.

Jan Kavka – piano
Marek Dufek – kontrabas
Kamil Slezák – bicí

 

 

SOLITUTTICELLI CELLO ENSEMBLE

sál radnice 24.05.2023 v 19.00 

prémiový koncert KPH

Objevte krásu souzvuku čtyř violoncell v podání souboru Solitutticelli Cello Ensemble. Posluchačsky atraktivní vystoupení nabídne violoncellové kvarteto tvořené předními hudebníky brněnské filharmonie. Soubor staví svůj repertoár na klasické hudbě s přesahem do hudby jazzové, rockové či filmové a na úpravách známých melodií původně určených pro jiné nástrojové obsazení.
 

 

Změna programu vyhrazena !!!

 

 

 

 

KLUB PŘÁTEL HUDBY - STAŇTE SE I VY JEHO ČLENEM !!!

  • Legitimace člena Klubu přátel hudby stojí 500,- Kč a platí na 4 koncerty + koncert prémiový.
  • Vstupné na jednotlivé koncerty je pro nečleny 150,- Kč

Změna titulů i termínů je vyhrazena, podrobnosti o jednotlivých koncertech sledujte na plakátech, nebo na www.dum-kultury-koruna.cz.

 

Sponzoři Klubu přátel hudby: